Стежина з восьми галузок

Медитації - Вправи - Евритмія

Я ВОЛІЮ
щоби сміх богів відшукати...
всі сльози випити...
себе землі присвятити...
зіркам вклонитися...
простόрами дихати...

мить ухопити…
кожен серця удар осягнути...
кожному в очі вдивлятись...
річ кожну благословляти...
Жити крізь глибини тиші.
Я ВОЛІЮ

Відео з вводного вебінару "Стежини з восьми галузок"

Стежина з восьми галузок- Відеокурс

Кожен розділ починається з тексту вправи Гаутами Будди про Стежину з восьми галузок, яким його можна знайти, наприклад, у Вікіпедії та текст про те, як Рудольф Штайнер на початку 20-го сторіччя сформулював восьмиричний шлях. Крім того, ми сформулювали кожну вправу своїми словами як пропозицію, щоб допомогти вам впоратися з нею самостійно. Ви також знайдете приклади з повсякденного життя, як і на чому займатися.

Стежина з восьми галузок
Відеокурс для самоосвіти

У відео ми спочатку розглядаємо різні аспекти щоденних медитацій. Потім ми покажемо вам, як ви можете відчути медитативний текст вправи з жестами евритмії голосних і приголосних з багатьох різних сторін і, можливо, несподівано глибоко і складно. Ви також знайдете евритмічне виконання тексту Рудольфа Штайнера як письмові інструкції, щоб ви не залежали від відео.

 • Eurythmy4you

  “Висвітлення настільки інтимної езотеричної теми беззастережно потребує певної “облатки“, і ця “обгортка“ дуже добре вдалася! Все цілком дуже вражало у своїй строгій але наскрізь прогрітій правдивості. Особлива подяка за мужність саме так висловлюватись і так ясно і дохідливо демонструвати засоби евритмії”

  У. С. - Квітень 2021

 • Eurythmy4you

  “Ми були на вашому вебінарі кожен день, крім одного разу. Ми обоє надзвичайно задоволені вашою дійсно чудовою роботою. Вам вдалося розпалити наш ентузіазм до евритмії. Дякуємо за все”

  K. і Х.П. - Липень 2020

 • Eurythmy4you

  “Це була прекрасна подорож відкриттів.
  • Ця субота (ТАО), як зірка, в якій все радісно співзвучне. І справді дивовижно, як це освіжає. Супер”

  A.ф.Д. - Липень 2020

Евритмічне відео з першої зустрічі робочих груп з подолання травми

Практика Стежини з восьми галузок

Вчення про Стежину з восьми галузок від Гаутами Будди прийшло до нас із VI століття до Різдва Христова. Його можна тлумачити як шлях розвитку восьми щабелів Сил любові.

1. Мислити
2. Вправлятися
3. Говорити
4. Допомагати
5. Врівноважувати
6. Поєднувати
7. Самовідданість

Вправи Стежини з восьми галузок розвивають приспані здібності, за рахунок чого створюються нові можливості для інтелекту, психіки та сталого сприйняття життя. Вирішувати питання життя слід самовідповідально, а відповіді та шляхи за всяких поточних соціальних обставин слід шукати всередині себе. Коли медитуєш, обмірковуєш та проживаєш зміст Стежини з восьми галузок, то крок за кроком працюєш над розвитком своїх душевних і духовних здібностей.

На щаблях Стежини ти розвиваєш себе і змінюєш. Ти крокуєш, ти проходиш його до кінця. Ти та, ти той – Хто Відбувається, разом з усім Світом.

Зв’язок Стежини з восьми галузок із евритмією

Вправи Стежини з восьми галузок Рудольф Штайнер найменував «Вправи по днях тижня"
За назвами днів (Sonn-Tag, Mond-Tag – Сонця-день*неділя, Місяця-день*понеділок,.. тощо) вказують на зв’язок із якостями планет і тими центрами само-усвідомлення, що також називаються чакрами. І, так як в евритмії жести, через які проживається звук, теж пов'язані із планетарними Силами, то є можливим поєднати вправи по днях тижня із виконанням відповідних евритмічних звуко-жестів.

Правильний погляд     Субота     Сатурн            У     Коронна чакра
Правильне судження   Неділя             Сонце           Ау   Лобна чакра
Правильна мова   Понеділок      Місяць         Ай   Гортанна чакра
Правильні вчинки   Вівторок        Марс              Е   Серцева чакра
Правильне ставлення   Середа           Меркурій       I   Чакра сонячного сплетіння
Правильне прагнення   Четвер             Юпітер          O   Сакральна чакра
Правильна пам'ять   П'ятниця         Венера           A   Коренева чакра
Споглядальність
  Усі дні   Земля           TAO   Усі чакри


Так от належить кожному щаблю певний голосний звук. 
Отже, кожен ступінь має в собі певну голосну, певну силу серця, яку ви можете відчути та посилити, створюючи евритмічні жести. Ви будете вражені тим, як евритмія може допомогти вам пережити теми шляху з різних точок зору та пов’язати їх із усвідомленням вашого тіла.

Якщо додати, що всі голосні, у свою чергу, пов’язані з певними приголосними, це призведе до особливого поглиблення вашої подорожі з етапами шляху. Так само, як ви зустрічаєте себе з голосними, ви відкриваєте себе світу з приголосними. І ви торкаєтесь секрету, на який натякає Рудольф Штайнер, коли каже, що знадобиться ще 2500 років, перш ніж ми справді зрозуміємо восьмеричний шлях.

Субота     У    
Л, M
Неділя   Ау    T, Д
Понеділок   Ай    Ф, (V-фау)
Вівторок   E    В, С
Середа   I    Б, П, Х
Четвер   O   Ґ, K, Н
Пʼятниця   A    Ц, Хь, Р


Голосними ми сприяємо внутрішньому народженню, а приголосними ми усвідомлено відчуваємо себе у світі. Якщо ми переживаємо це разом, ми повільно прокидаємося все більше і більше в реальності нашого духовного світу. У нас є відчуття, що ми торкаємося чогось важливого і почуваємося все більше й більше вдома. Прибути, відпустити, набратися сили