Haas Harald

Гаральд Гаас — психіатр і психотерапевт (FMH) у м.Берн (Швейцарія), викладач антропософської психіатрії та психотерапії та автор літературних праць.

Вивчав медицину людини та отримав дисертацію у Хайдельберзі, 6 років діяльності у чотирьох антропософських клініках у галузі медицини внутрішніх органів, загальної медицини та психіатрії у Німеччині та Швейцарії; спеціалізоване навчання у галузі психіатрії та психотерапії у трьох клініках Берна; останнім часом діє як старший лікар і старший лікар геріатричного психіатричного відділення Університетської психіатричної служби в Берні.

Подальше навчання у Керол Гаммер, доктора філософії, в Парижі; спів-засновник Швейцарської секції міжнародного Товариства Логотерапії та екзистенційного аналізу. Має Сертифікат із компетентності в антропософській медицині від Асоціації антропософсько орієнтованих лікарів Швейцарії (VAOAS) та сертифікат із антропософськьої психотерапії від Німецького товариства антропософської психотерапії (DtGAP).

Викладач із підготовки та підвищення кваліфікації лікарів, психотерапевтів і арт-терапевтів.

Гаральд Гаас є автором праць:

Інформацію про його курси свідомого розвитку мислення серцем можна безкоштовно завантажити за адресою: www.achtsamwerden.ch

Hundhammer Theodor

Теодор Хундхаммер є засновником онлайн-платформи Eurythmy4you. Там він розробляє курси із управління стресом, надчутливістю та актуальними захворюваннями, такими як рак. Він створює відео, за їх зміст відповідає і навчає послідовників, котрі поширюють зміст курсу по всьому світу.

Ще школярем Теодор був натхненним пілотом планера, тому не ваг аючись вступив на навчання з літакобудування у Технічний університет м. Брауншвейг. Там він конструював експериментальні планери та вивчав побудову літаків, теорію механіки та заводського виробництва. Поміж тим він працює у лікувальній педагогіці, у догляді за людьми поважного віку та вихователем дитячого садочку. По закінченню освіти працює чотири роки інженером-технологом на WALA-Heilmittel GmbH. За цей час він переймається духовним значенням технологій для людини.

Ethiopia 2007 119 Theodor.jpgЕвритмію Теодор вивчав у Голландії та Америці, лікувальну евритмію - у м.Пфорцхайм (Німеччина); у місті Берн на сьогодні він має свою майстерню евритмії. До 2011 року він працював у FAIRMED адміністратором проектів у сфері охорони здоров’я в Африці та Азії. Від 2011 по 2020 рік Теодор був членом правління та президентом Швейцарської профспілки лікувальних евритмістів (Heileurythmie Berufsverband Schweiz).

Eurythmie auf Skiern CoverТеодор є автором книг:


Faltin_Myrtha_2 800x800

Мірта Фалтін є членом правління та засновником stART international e.V. екстреної допомоги дітям. З 2006 року вона здійснила 17 місій у кризових і бойових зонах:

З нашими міжнародними командами педагогів, терапевтів і художників ми відвідуємо табори для біженців, дитячі садки, школи та дитячі будинки, де працюємо з дітьми та молоддю, щоб стабілізувати та зміцнити їх стійкість. На основі принципів травматерапії ми використовуємо художні засоби: ми приносимо не товари чи матеріали допомоги, а радість, увагу, безпеку і, звичайно, ігри, ідеї та творчість. Деяким спочатку це важко зрозуміти. Однак подальші зміни у дітей в плані зміцнення є стійкими і переконливими для всіх.

Паралельно з безпосередньою роботою з дітьми ми розпочинаємо навчання місцевих працівників, спеціалістів, батьків та інших дорослих. Таким чином ми ділимося нашим ноу-хау у роботі зі страждаючою дитиною та сприяємо як співпраці між міжнародними та місцевими командами, так і міжкультурному та міждисциплінарному обміну.

Вдома, у своїй приватній практиці з евритмічної терапії в Gröbenzell DE, Мірта лікує розлади розвитку в дошкільному віці, допомагає в профілактиці та лікуванні розладів навчання, слабкості органів, депресії, стресу та виснаження, а також пропонує евритмічний масаж. Як досвідчений спеціаліст з підготовки до пологів, вона роками проводила курси підготовки до пологів для пар, консультує молодих мам і тат, проводить супровід при пологах і масаж малюка.

На YouTube-каналі stArt international ви знайдете багато відео з інструкціями, іграми та вправами для використання в екстреній допомозі.

Kutney Judith 800x800

Джудіт Катні — досвідчений вальдорфський педагог, вчитель підтримки, консультант і захисник. Вона здобула освіту в галузі вальдорфської освіти та отримала ступінь магістра освіти в Антіохії, Нова Англія. Вона за освітою евритміст і має сертифікат для навчання учнів із труднощами у навчанні. Вона має пристрасть до розширення можливостей сімей будувати стосунки, які відрізняються від інших.

Джудіт зараз працює над книгою:

Оживіть співчутливе серце
Новий спосіб мислення для лікування моральних страждань.

Травматичний досвід може викликати незрозумілі психологічні та фізичні симптоми. <Вони часто порушують здорову когерентність розвитку та викликають відчуття та образи, які водночас спантеличують і лякають.

Спочатку людина може пригнічувати відчуття травматичного досвіду або відчувати занадто багато відразу. У будь-якому випадку реакція є шоком для нервової системи.

Обробка та рефлексія травматичних подій може стати досвідом, який більше не визначає життя людини, а радше може підвищити оцінку досягнень у розвитку та здатності вчитися, рости, змінюватися та робити свій внесок у життя громади, що розвивається. Стати громадянином світу, який знає про травми, означає мати можливість допомогти у скрутний час. Справжній подарунок уважного сумління.

Powell Valentin 2022

Валентин Пауелл є керівником курсу евритмічної терапії за Герхардом Вебером в Юберлінгені.

Валентин пише на своєму веб-сайті: «Під час мого акторського навчання в Берліні мені стало зрозуміло, наскільки наше зовнішнє ставлення і як ми як люди виражаємо свій характер і волю.Як тільки я міняв хоч якусь дрібницю у своєму зовнішньому вираженні під час гри, у мене відразу ж виникало нове відчуття. Розуміння взаємодії волі, жесту та ставлення до життя пробудило мій інтерес до формальної мови нашого світу. Я почав відчувати, що всі речі виражають волю своєю формою і, таким чином, також передають певне ставлення до життя.

Щоб глибше зрозуміти формальну мову, я вирішив вивчати евритмію. Тут ви йдете на один крок далі: від форми до руху. Наближається до творчих сил, які стоять за появою всього живого в цьому світі і які також живуть у живій мові та живій музиці.

Мої творчі роки, які я закінчив у Гаазі, мене дуже надихнули та дали багато радості. Окрім художньої роботи, мені було цікаво дізнатися більше про те, як наші рухи та жести впливають на наше самопочуття та нашу волю. Крім того, мій інтерес до живої астрології, яка базується на спостереженні за зірками і має наукове підґрунтя (сидерична астрологія), ставав все більш живим. Це також привело мене до курсів, які я відвідую з 2007 року в міжнародній школі хореокосмосу Роберта Пауелла в різних країнах. Включаючи зірки, евритмія набувала для мене дедалі більшого сенсу.

Новий курс стартував 21 січня 2023 року і має 10 сесій на рік.

Verena Hetzmannseder

Verena Hetzmannseder aha-effectsVerena Hetzmannseder begleitet mit Herz und Seele Menschen auf der Reise zu sich selbst. Geht Wege vor und mit zur eigenen Selbst-Entwickelung und Selbst-Entfaltung. Zur eigenen Kraft.

Das Herzstück ihrer Arbeit ist die Wahrnehmung im Körper. Erspüren. Erleben. Ganz präsent. Ganz lebendig. Jetzt. Denn, Trauma unterbindet genau das. Dabei differenziert sie in der bewussten Wahrnehmung die Resonanz im Körper auf Gedanken, Gefühle und Ströme und wie sich diese körperlich erleben.

Durch sanfte Impulse und eine achtsame Wortwahl holt Verenas Arbeitsweise jeden dort ab, wo er steht. Sorgfältig leitet sie an, wie jeder in kleinen Schritten Brücken zu sich selbst bauen kann. Im Körper und in sich selbst Sicherheit und Orientierung findet, so dass das Nervensystem in die Selbstregulierung kommen kann. Denn dann fruchtet das Erleben der Eurythmie heilsam und beglückend mit jeder Praxis.

Verenas Arbeitsweise entstand aus der eigenen Erfahrung im Umgang mit Trauma, Panikattacken und Ängsten. Ihr jahrzehntelanger Weg führte sie in die Praxis achtsamer Körperarbeit wie: Tai Chi, Qi Gong, Yin Yoga, Spiraldynamik, TRE, Sophrologie u.a. Sie bildet sich laufend rund um Trauma und somatischem Erleben weiter.

2019 entdeckte sie durch Theodors Zugang endgültig den Weg zur Eurythmie. Seit 2022 und als zertifizierte ABSR-Kursleiterin begleitet sie mit großer Erfüllung und gemeinsam mit Karin Wiemers ABSR-Kurse.

Heute sieht Verena Trauma als einen Wegweiser zur eigenen Kraft und Erfüllung. Eurythmie als DIE Form, in die lebendigen, innewohnenden Kräfte seines eigenen Wesens einzutauchen. Denn dann fängt es an, dass du bewegt wirst, erstaunend, berührend, befreiend, ermutigend…. Lebendig!

www.ahaeffects.at

Evelyn Richbell - Caroline Salter

Evelyn Richbell und Caroline Salter

Unser gemeinsames Projekt ist Compass Rose. In einem Klima von Achtsamkeit und Sorge für das Wohlergehen von Kindern haben wir unsere Fähigkeiten kombiniert, um einen besonderen Weg zur Unterstützung von Kindern und Familien zu entwickeln, die aus dem einen oder anderen Grund Schwierigkeiten haben.Unsere Vision ist es, das Kind zu unterstützen, indem wir einen Kreis des Zusammenhalts und der Zusammenarbeit zwischen Familie, Lehrern und Therapeuten um das Kind herum schaffen. Das Gespräch mit den Eltern, die Eurythmie mit dem Kind und die Beratung und das Studium des Kindes durch die Lehrer sind die Schlüsselelemente dieses innovativen Ansatzes.

Caroline sagt: Eltern wissen oft nicht, wie sie die richtige Hilfe finden können und wie sie ein offenes Ohr und eine nicht wertende, vom Herzen kommende Geste der Unterstützung finden können, die auf die individuellen Umstände zugeschnitten ist. Es gibt keine "Einheitsgröße für alle".

Evelyn sagt: Ich bin vom Nutzen der Eurythmie als ausgleichende und weitreichende Traumatherapie überzeugt, zumal sie bei Kindern spielerisch eingeführt werden kann und so die intellektuelle Ebene umgeht und aufbauend, phantasievoll und kreativ tief in den Organismus wirkt.

Evelyn hat viele Jahre Erfahrung in der Eurythmie, in der Arbeit mit Kindern, Lehrern, Ärzten, Therapeuten und Eltern. Zurzeit arbeitet sie als Heileurythmistin im Blackthorn Trust in Kent (Großbritannien), einem therapeutischen Ort der Genesung, der sich auf Schmerzmanagement und psychisches Wohlbefinden spezialisiert hat. Als Dozentin in der Ausbildung des Londoner  Ausbildung für Waldorfkindergärtner*innen hat sie Beiträge für deren Lehrplan entwickelt, um die eskalierenden zeitgenössischen Bedürfnisse des jungen Kindes zu erkennen und mit ihnen zu arbeiten: "Warum Eurythmie im Kindergarten" und "Neue Augen und neue Ohren für Kinder". Die Notwendigkeit, sich mit der Erfahrung von Traumata auseinanderzusetzen, ist Evelyn in ihrer eurythmischen Arbeit immer klarer geworden, und sie sucht nach dem transformativen Element sowohl im Therapeuten als auch im Patienten.

Caroline schloss ihr Integrative Psychosynthese Berater Ausbildung 2014 mit Diplom bei Re-vision, London, ab. Caroline arbeitete als Managerin und leitende Beraterin in einer innerstädtischen Beratungsagentur, wo sie Erfahrungen in der Arbeit mit komplexen Klienten sammelte, was ihr die Notwendigkeit eines wirklich individuellen Ansatzes und eines vertieften Zuhörens bewusst machte. Durch die Begegnung mit so vielen Menschen als Beraterin hat Caroline viele und unterschiedliche Formen von Trauma kennengelernt. Mit ihrem Hintergrund als Heileurythmistin für Kinder mit besonderen Bedürfnissen und als Eurythmielehrerin an Schulen heraus hat Caroline zusammen mit Evelyn Compass Rose gegründet.

James Dyson

Доктор Джеймс Дайсон

Доктор медицини Джеймс Дайсон – лікар, психолог і викладач, а також співзасновник клініки Park Attwood Clinic в Англії. Його головною турботою є розвиток усвідомлення міжсуб’єктивних зв’язків і сприяння розширенню поточних парадигм у психології та психосоматиці.

Після того, як він залишив клініку Park Attwood, Джеймс почав дедалі активніше займатися освітою дорослих, зокрема у сферах психічного здоров’я, розвитку дитини та загальної медицини. Він багато років брав участь у тренінгах з біографічного консультування та програмах антропософської психології в Сполучених Штатах. З 1990 року він є викладачем Семінару медичної секції психічного здоров’я (Велика Британія), а з 2005 року – Британської аспірантури з антропософської підготовки. Він викладав семінари з медичних та психологічних тем в Австралії та Новій Зеландії та є викладачем Асоціації антропософської психології в США.

Джеймс навчався в галузі прикладного психосинтезу в Інституті психосинтезу в Лондоні та отримав ступінь магістра психології психосинтезу в Університеті Міддлесекса.

Джеймс є інструктором курсів за такими програмами:

Джеймс є автором книги:

Bondarevych Iryna 2 800x800

Iryna Bondarevych Ph.D. studierte Geschichte und Archäologie an der Fakultät für Geschichte der Nationalen Universität Saporischschja. Arbeitete von 1991 bis 2001 als Lehrerin für Geschichte. Sie arbeitete an einer Sekundarschule im Bereich Allgemeinbildung. Von 2003 bis 2006 war sie Projektmanagerin in einem Entwicklungsraum für Kinder - Schaffung von Entwicklungsräumen für Vorschulkinder im Alter von 3-7 Jahren und Schulkinder im Alter von 8-12 Jahren. Promotion in Philosophischer Anthropologie und Kulturphilosophie an der Staatlichen Pädagogischen Universität M.P. Dragomanova Kyjiw (Doktorarbeit "Spirituelle Integrität des Individuums als Attribut der Selbstentfaltung"). Seit 2007 unterrichtet sie Philosophie am psychologischen und pädagogischen Institut an der Nationalen Polytechnischen Universität Saporischschja.

Mamonova Gulzaira

Гульзаїра Мамонова займається арт-терапевтичною практикою в Омську.Вона проводить виїзні та онлайн-курси.

Mamonova Gulzaira12

Її інтерес до людей та їхнього зв’язку зі світом спонукає їх постійно розвиватися у сфері психотерапії та мистецтва. Чудові зв’язки між ними утворюють взаємозбагачувальний процес, який дозволяє вийти на новий рівень розуміння та допомогти їм.

Мистецтво занурює вас у глибину свого тіла, ви відчуваєте свій внутрішній світ і світ зовнішній. А арт-терапія підносить ваші почуття у сферу свідомості. Ви усвідомлюєте, що відбувається глибоко всередині вас. Це дозволяє вам глибше зв’язатися зі своєю внутрішньою сутністю, побачити, який образ майбутнього ви носите в собі, і повільно дозволити йому рости і стати несучою силою.


Під час малювання та малювання для нас важливий процес. Не має значення, наскільки добре ви вмієте малювати чи малювати.


Малюнок і живопис є містком між внутрішнім і зовнішнім.Наша душа живе в кольорі, певна форма вивільняє певні сили – з цим пов’язана наша індивідуальність.

Mamonova Gulzaira 9Працюючи з певними зображально-образними прийомами, що відповідають конкретній планеті, можна відчути їх різноманітність і зв'язок не тільки з тілом людини, але і з нашою біографією.Те, як планетарні сили з’єднуються з нами, виражається на аркуші паперу. Ми можемо гармонізувати те, що потрапляє на аркуш, це відображається в нас самих і стає нашим новим досвідом.

Кожен із вас робить свої кроки в цьому процесі. Художня діяльність стає частиною внутрішнього розвитку.

Tetiana Borodulkina

Tetiana Borodulkina Ph. D. ist praktizierende Psychologin. Promoviert in Psychologie (Ph.D. der psychologischen Wissenschaften). Assistenzprofessorin an der Abteilung für Psychologie und Pädagogik der Staatlichen Universität für Innere Angelegenheiten Dnipropetrowsk. 20 Jahre Praxiserfahrung (Waisenhaus (Kyjiw), Kinderentwicklungszentrum (Saporischschja), Telefonseelsorge (Kyjiw); Privatpraxis).  Unterrichtet seit 18 Jahren psychologische Disziplinen an Universitäten (Saporischschja, Dnipro). Mehr als 15 Jahre Forschungserfahrung. Fortbildungen in „Psychotherapie im Sinne der Anthroposophie“ und im Waldorfseminar. 2014-2021 leitende experimentelle Arbeit zum Thema „Förderung der geistigen Entwicklung des Kindes mit Hilfe der Waldorfpädagogik“. 

Karsta Johannes

Карста Йоганнес

Я виросла у маленькому селі колишньої НДР. Насправді я завжди була надворі.Природа дарувала і дарує мені дружбу, затишок і безпеку.

Karsta_Blauadler

Ще до школи, я сама навчилася читати, завжди любила багато читати і вживалася у слова.Необхідно було знати багато значень слів і мати широкий діапазон слів, а отже, певний контроль над мовою. Я багато років працювала співтерапевтичним асистентом хлопчика-аутиста, інтеграційним працівником у класах початкової школи, а також вчителем у центрах підтримки.

Я причетна до тибетського буддизму з 1997 року і працювала над тим, щоб інтегрувати Дхарму Будди в усі аспекти мого життя. Свій перший досвід евритмії я отримала у 2018 році. Лікувальна евритмія допомогла моєму тілу глибоко розслабитися. Відтоді, завдяки Інтернету та ЕвритміїДляТебе, я змогла вивчити евритмічні звуки та багато вправ. Мені також подобається бути вдома з мистецтвом, тому що Дада живий.