Haas Harald

Гаральд Гаас — психіатр і психотерапевт (FMH) у м.Берн (Швейцарія), викладач антропософської психіатрії та психотерапії та автор літературних праць.

Вивчав медицину людини та отримав дисертацію у Хайдельберзі, 6 років діяльності у чотирьох антропософських клініках у галузі медицини внутрішніх органів, загальної медицини та психіатрії у Німеччині та Швейцарії; спеціалізоване навчання у галузі психіатрії та психотерапії у трьох клініках Берна; останнім часом діє як старший лікар і старший лікар геріатричного психіатричного відділення Університетської психіатричної служби в Берні.

Подальше навчання у Керол Гаммер, доктора філософії, в Парижі; спів-засновник Швейцарської секції міжнародного Товариства Логотерапії та екзистенційного аналізу. Має Сертифікат із компетентності в антропософській медицині від Асоціації антропософсько орієнтованих лікарів Швейцарії (VAOAS) та сертифікат із антропософськьої психотерапії від Німецького товариства антропософської психотерапії (DtGAP).

Викладач із підготовки та підвищення кваліфікації лікарів, психотерапевтів і арт-терапевтів.

Гаральд Гаас є автором праць:

Інформацію про його курси свідомого розвитку мислення серцем можна безкоштовно завантажити за адресою: www.achtsamwerden.ch

Hundhammer Theodor

Теодор Хундхаммер є засновником онлайн-платформи Eurythmy4you. Там він розробляє курси із управління стресом, надчутливістю та актуальними захворюваннями, такими як рак. Він створює відео, за їх зміст відповідає і навчає послідовників, котрі поширюють зміст курсу по всьому світу.

Ще школярем Теодор був натхненним пілотом планера, тому не ваг аючись вступив на навчання з літакобудування у Технічний університет м. Брауншвейг. Там він конструював експериментальні планери та вивчав побудову літаків, теорію механіки та заводського виробництва. Поміж тим він працює у лікувальній педагогіці, у догляді за людьми поважного віку та вихователем дитячого садочку. По закінченню освіти працює чотири роки інженером-технологом на WALA-Heilmittel GmbH. За цей час він переймається духовним значенням технологій для людини.

Ethiopia 2007 119 Theodor.jpgЕвритмію Теодор вивчав у Голландії та Америці, лікувальну евритмію - у м.Пфорцхайм (Німеччина); у місті Берн на сьогодні він має свою майстерню евритмії. До 2011 року він працював у FAIRMED адміністратором проектів у сфері охорони здоров’я в Африці та Азії. Від 2011 по 2020 рік Теодор був членом правління та президентом Швейцарської профспілки лікувальних евритмістів (Heileurythmie Berufsverband Schweiz).

Eurythmie auf Skiern CoverТеодор є автором книг:


Faltin_Myrtha_2 800x800

Мірта Фалтін є членом правління та засновником stART international e.V. екстреної допомоги дітям. З 2006 року вона здійснила 17 місій у кризових і бойових зонах:

З нашими міжнародними командами педагогів, терапевтів і художників ми відвідуємо табори для біженців, дитячі садки, школи та дитячі будинки, де працюємо з дітьми та молоддю, щоб стабілізувати та зміцнити їх стійкість. На основі принципів травматерапії ми використовуємо художні засоби: ми приносимо не товари чи матеріали допомоги, а радість, увагу, безпеку і, звичайно, ігри, ідеї та творчість. Деяким спочатку це важко зрозуміти. Однак подальші зміни у дітей в плані зміцнення є стійкими і переконливими для всіх.

Паралельно з безпосередньою роботою з дітьми ми розпочинаємо навчання місцевих працівників, спеціалістів, батьків та інших дорослих. Таким чином ми ділимося нашим ноу-хау у роботі зі страждаючою дитиною та сприяємо як співпраці між міжнародними та місцевими командами, так і міжкультурному та міждисциплінарному обміну.

Вдома, у своїй приватній практиці з евритмічної терапії в Gröbenzell DE, Мірта лікує розлади розвитку в дошкільному віці, допомагає в профілактиці та лікуванні розладів навчання, слабкості органів, депресії, стресу та виснаження, а також пропонує евритмічний масаж. Як досвідчений спеціаліст з підготовки до пологів, вона роками проводила курси підготовки до пологів для пар, консультує молодих мам і тат, проводить супровід при пологах і масаж малюка.

На YouTube-каналі stArt international ви знайдете багато відео з інструкціями, іграми та вправами для використання в екстреній допомозі.

Kutney Judith 800x800 resized

Джудіт Катні — досвідчений вальдорфський педагог, вчитель підтримки, консультант і захисник. Вона здобула освіту в галузі вальдорфської освіти та отримала ступінь магістра освіти в Антіохії, Нова Англія. Вона за освітою евритміст і має сертифікат для навчання учнів із труднощами у навчанні. Вона має пристрасть до розширення можливостей сімей будувати стосунки, які відрізняються від інших.

Джудіт зараз працює над книгою:

Оживіть співчутливе серце
Новий спосіб мислення для лікування моральних страждань.

Травматичний досвід може викликати незрозумілі психологічні та фізичні симптоми. <Вони часто порушують здорову когерентність розвитку та викликають відчуття та образи, які водночас спантеличують і лякають.

Спочатку людина може пригнічувати відчуття травматичного досвіду або відчувати занадто багато відразу. У будь-якому випадку реакція є шоком для нервової системи.

Обробка та рефлексія травматичних подій може стати досвідом, який більше не визначає життя людини, а радше може підвищити оцінку досягнень у розвитку та здатності вчитися, рости, змінюватися та робити свій внесок у життя громади, що розвивається. Стати громадянином світу, який знає про травми, означає мати можливість допомогти у скрутний час. Справжній подарунок уважного сумління.

Powell Valentin 2022

Валентин Пауелл є керівником курсу евритмічної терапії за Герхардом Вебером в Юберлінгені.

Валентин пише на своєму веб-сайті: «Під час мого акторського навчання в Берліні мені стало зрозуміло, наскільки наше зовнішнє ставлення і як ми як люди виражаємо свій характер і волю.Як тільки я міняв хоч якусь дрібницю у своєму зовнішньому вираженні під час гри, у мене відразу ж виникало нове відчуття. Розуміння взаємодії волі, жесту та ставлення до життя пробудило мій інтерес до формальної мови нашого світу. Я почав відчувати, що всі речі виражають волю своєю формою і, таким чином, також передають певне ставлення до життя.

Щоб глибше зрозуміти формальну мову, я вирішив вивчати евритмію. Тут ви йдете на один крок далі: від форми до руху. Наближається до творчих сил, які стоять за появою всього живого в цьому світі і які також живуть у живій мові та живій музиці.

Мої творчі роки, які я закінчив у Гаазі, мене дуже надихнули та дали багато радості. Окрім художньої роботи, мені було цікаво дізнатися більше про те, як наші рухи та жести впливають на наше самопочуття та нашу волю. Крім того, мій інтерес до живої астрології, яка базується на спостереженні за зірками і має наукове підґрунтя (сидерична астрологія), ставав все більш живим. Це також привело мене до курсів, які я відвідую з 2007 року в міжнародній школі хореокосмосу Роберта Пауелла в різних країнах. Включаючи зірки, евритмія набувала для мене дедалі більшого сенсу.

Новий курс стартував 21 січня 2023 року і має 10 сесій на рік.

Verena Hetzmannseder

Verena Hetzmannseder aha-effectsВерена Гецманнседер супроводжує людей на їхньому шляху до себе серцем і душею. Вона іде довгим шляхом до, з і разом із власним саморозвитком та розкриттям себе. До власної сили.

Серцем її роботи є сприйняття в тілі. Відчуття. Переживання. Цілковита присутність. Бути повністю живою. Зараз. Тому що травма заважає саме цьому. У процесі роботи вона диференціює резонанс у тілі з думками, почуттями та потоками, а також те, як вони переживаються фізично.

Завдяки м'яким імпульсам і свідомому вибору слів, спосіб роботи Верени підхоплює кожного там, де він перебуває. Вона дбайливо вказує, як кожен може маленькими кроками будувати мости до себе. Віднайти безпеку та орієнтацію в тілі та в собі, щоб нервова система могла прийти до саморегуляції. Тоді досвід евритмії з кожним заняттям буде приносити зцілення і задоволення.

Метод роботи Верени виник з її власного досвіду роботи з травмами, панічними атаками та страхами. Десятирічний шлях привів її до практики усвідомленої роботи з тілом, такої як: Тайцзи, Цигун, Інь-йога, Спіральна динаміка, ТРЕ, Софрологія та ін. Вона продовжує навчатися, вивчаючи травми та соматичний досвід.

У 2019 році вона нарешті відкрила для себе шлях до евритмії через підхід Теодора. З 2022 року, як сертифікований керівник курсу АБСР (анти-стрес), вона з великим задоволенням супроводжує ці курси німецькою мовою разом з Карін Вімерс.

Сьогодні Верена розглядає травму як вказівник до власної сили та самореалізації. Евритмію як форму занурення в живі, невід'ємні сили власної істоти. Бо саме тоді ти починаєш бути рухливим, здивованим, зворушеним, звільненим, натхненним.... Живим!

www.ahaeffects.at

Evelyn Richbell - Caroline Salter

Івлін Річбелл та Керолайн Солтер

Наш спільний проект - Компас Рози (Compass Rose). В атмосфері уважності та турботи до благополуччя дітей ми об'єднали наші навички, щоб розробити особливий спосіб підтримки дітей та сімей, які зазнають труднощів з тих чи інших причин. Наше бачення полягає в тому, щоб підтримати дитину шляхом створення кола згуртованості та співпраці між сім'єю, вчителями та терапевтами навколо дитини. Розмови з батьками, евритмія з дитиною, консультування та вивчення дитини вчителями є ключовими елементами цього інноваційного підходу.

Керолайн каже: "Батьки часто не знають, як знайти потрібну допомогу, як знайти співчутливе вухо і неупереджений, сердечний жест підтримки, пристосований до індивідуальних обставин. Не існує "одного розміру для всіх".

Івлін каже: "Я переконана в перевагах евритмії як врівноважуючої та далекосяжної терапії травми, особливо тому, що вона може бути представлена дітям в ігровій формі, оминаючи інтелектуальний рівень і натхненно працює, творчо та креативно глибоко впливає на організм".

Івлін має багаторічний досвід занять евритмією, працює з дітьми, вчителями, лікарями, терапевтами та батьками. В даний час вона працює лікувальним евритмістом в Blackthorn Trust в Кенті, Великобританія, терапевтичному місці відновлення, що спеціалізується на управлінні болем і психологічним благополуччям. Як лектор Лондонського тренінгу для вихователів вальдорфських дитячих садків, вона розробила матеріали для їхньої навчальної програми, щоб визначити та працювати зі зростаючими сучасними потребами дітей молодшого віку: "Навіщо евритмія в дитячому садку" та "Нові очі та нові вуха для дітей". У своїй роботі з евритмією Івлін дедалі більше усвідомлює необхідність подолання травматичного досвіду, і вона шукає трансформаційний елемент як у терапевта, так і в пацієнта.

Керолайн закінчила навчання на консультанта з інтегративного психосинтезу в 2014 році, отримавши диплом від Re-vision, Лондон. Вона працювала менеджером і старшим консультантом у міській консультаційній агенції, де здобула досвід роботи зі складними пацієнтами, що дало їй змогу усвідомити потребу в дійсно індивідуальному підході та глибшому слуханні. Зустрічі з багатьма людьми в якості консультанта дали Керолайн змогу ознайомитися з багатьма різноманітними формами травми. Маючи досвід роботи лікувальним евритмістом для дітей з особливими потребами та вчителем евритмії у школах, Керолайн стала співзасновницею Компасу Рози разом з Івлін.

 

James Dyson

Доктор Джеймс Дайсон

Доктор медицини Джеймс Дайсон – лікар, психолог і викладач, а також співзасновник клініки Park Attwood Clinic в Англії. Його головною турботою є розвиток усвідомлення міжсуб’єктивних зв’язків і сприяння розширенню поточних парадигм у психології та психосоматиці.

Після того, як він залишив клініку Park Attwood, Джеймс почав дедалі активніше займатися освітою дорослих, зокрема у сферах психічного здоров’я, розвитку дитини та загальної медицини. Він багато років брав участь у тренінгах з біографічного консультування та програмах антропософської психології в Сполучених Штатах. З 1990 року він є викладачем Семінару медичної секції психічного здоров’я (Велика Британія), а з 2005 року – Британської аспірантури з антропософської підготовки. Він викладав семінари з медичних та психологічних тем в Австралії та Новій Зеландії та є викладачем Асоціації антропософської психології в США.

Джеймс навчався в галузі прикладного психосинтезу в Інституті психосинтезу в Лондоні та отримав ступінь магістра психології психосинтезу в Університеті Міддлесекса.

Джеймс є інструктором курсів за такими програмами:

Джеймс є автором книги:

Bondarevych Iryna 2 800x800

Ірина Бондаревич кандидат філософських наук (PhD), доцент кафедри філософії Національного університету «Запорізька політехніка» (Запоріжжя, Україна). Вивчала історію та археологію на історичному факультеті Запорізького національного університету. Працювала вчителем історії з 1991 по 2001 рік. Працювала в середній загальноосвітній школі. З 2003 по 2006 рік була керівницею проекту "Розвиваючий простір для дітей" - створення розвиваючих просторів для дітей дошкільного віку 3-7 років та школярів 8-12 років. З 2007 року викладає філософію в на кафедрі філософії Національного університету "Запорізька політехніка".

Tetiana Borodulkina

Тетяна Бородулькіна, практикуючий психолог, кандидат психологічних наук (PhD), доцент кафедри соціальної роботи та психології Національного університету "Запорізька політехніка" (Запоріжжя, Україна). Більше 20 років практичного досвіду роботи за професією (дитячий будинок (Київ), центр розвитку дитини (Запоріжжя), телефонне консультування (Київ); приватна практика). Викладач психологічних дисциплін в університетах протягом 18 років. Понад 15 років дослідницької роботи. Підвищує кваліфікації за напрямом "Психотерапія з позицій антропософії".

Mamonova-Gulzaira_sharp

Гульзаїра Мамонова займається арт-терапевтичною практикою в Омську.Вона проводить виїзні та онлайн-курси.

Mamonova Gulzaira12

Її інтерес до людей та їхнього зв’язку зі світом спонукає їх постійно розвиватися у сфері психотерапії та мистецтва. Чудові зв’язки між ними утворюють взаємозбагачувальний процес, який дозволяє вийти на новий рівень розуміння та допомогти їм.

Мистецтво занурює вас у глибину свого тіла, ви відчуваєте свій внутрішній світ і світ зовнішній. А арт-терапія підносить ваші почуття у сферу свідомості. Ви усвідомлюєте, що відбувається глибоко всередині вас. Це дозволяє вам глибше зв’язатися зі своєю внутрішньою сутністю, побачити, який образ майбутнього ви носите в собі, і повільно дозволити йому рости і стати несучою силою.


Під час малювання та малювання для нас важливий процес. Не має значення, наскільки добре ви вмієте малювати чи малювати.


Малюнок і живопис є містком між внутрішнім і зовнішнім.Наша душа живе в кольорі, певна форма вивільняє певні сили – з цим пов’язана наша індивідуальність.

Mamonova Gulzaira 9Працюючи з певними зображально-образними прийомами, що відповідають конкретній планеті, можна відчути їх різноманітність і зв'язок не тільки з тілом людини, але і з нашою біографією.Те, як планетарні сили з’єднуються з нами, виражається на аркуші паперу. Ми можемо гармонізувати те, що потрапляє на аркуш, це відображається в нас самих і стає нашим новим досвідом.

Кожен із вас робить свої кроки в цьому процесі. Художня діяльність стає частиною внутрішнього розвитку.