Восьмиричний шлях

Медитації - Вправи - Евритмія

Я ВОЛІЮ
щоби сміх богів відшукати...
всі сльози випити...
себе землі присвятити...
зіркам вклонитися...
простόрами дихати...

мить ухопити…
кожен серця удар осягнути...
кожному в очі вдивлятись...
річ кожну благословляти...
Жити крізь глибини тиші.
Я ВОЛІЮ

Наразі: щонеділі з 23 квітня до 2 липня 2023 року

О 17:45: Ми разом розробляємо Вправи для лікування травми. Натисніть тут

О 19:15: Медитативне проходження Восьмиричним Шляхом. Проживання його із Теодором. Натисніть тут 

Восьмиричний шлях - Он-лайн курс з Теодором

Медитативне проходження Восьмиричним шляхом, щонеділі з 23 квітня по 2 липня 2023 року о 19:15.

Hundhammer TheodorСпочатку ми попрацюємо з приголосними, що відповідають певному етапу шляху. Після цього ми з’єднуємося з текстом тижня, рухаємо його разом із відповідним голосним. Приголосні, немов глядачі, залишаються на периферії та продовжують супроводжувати нас протягом усього тижня.

Щоб ми могли пройти через все разом без зайвих слів, ви можете заздалегідь переглянути відео в курсі. Під час заняття просто рухайтеся разом із Теодором і дивуйтеся тому, скільки всього ви запам'ятали. Оскільки ніхто не бачитиме, як ви це робите, ви можете залишатися спокійними. Такий спосіб спільного проходження шляху зміцнить наш зв'язок і додасть багато сил нашому протягом тижня.

Після евритмії можна трохи відпочити, а потім зустрітися в малих групах, де ми обмінюємося тим, що ми пережили, більш глибоко розглядаємо текст вправи та мотивуємо себе для практики наступного тижня.

Все це займає приблизно 1 годину. Будуть записи зустрічей, щоб ви не втратили зв’язок, навіть якщо ви не можете бути там.

Вартість

 • Ви можете отримати он-лайн курс з Теодором за 120 євро або зі знижкою за 90 євро.
 • Для людей з обмеженим бюджетом є варіант "Самовизначеної ціни".

Реєстрація на курс

Після реєстрації ви отримаєте посилання на зустрічі, а також будуть доступні лекції відеокурсу (посилання скоро буде).

Реєстрація на восьмиричний шлях з Теодором

Спочатку я збираюся взяти участь лише в першій зустрічі 23 квітня, а потім прийму рішення.

Ми разом розробляємо вправи
для травматерапії.

Кожної неділі з 23 квітня до 2 липня 2023 року о 17:45 за Києвом

УВАГА! В рамках цього заходу Start International буде проводити окрему робочу групу з педагогічної допомоги для ситуації в Україні. 

Восьмиричний шлях на кожному рівні торкається суттєвих етапів людського буття. Особливо він стосується того, що ми всі несемо в собі  як потенціал, навіть якщо нам ще далеко до того, щоб ним жити: відчуття, що ми всі пов'язані між собою, і те, що наше усвідомлення центру є лише відображенням нашої глибшої сутності.

Для терапії стресових порушень Рудольф Штайнер показав, як теми восьмиричного шляху можуть бути перетворені на прості повсякденні вправи та утворювати всеосяжну програму подолання стресу. Оскільки дисоціація, інтеграція з оточенням та подолання посттравматичного стресу є центральними темами травматерапії, доцільно використовувати структуру восьмиричного шляху, щоб знайти ключові елементи для послідовної та такої, яка надає сенс, терапії травми.

Практична робота на базі травматерапії

Всі учасники та учасниці  брали участь у конференції з травми від січня до квітня 2023 року або ознайомилися з записами конференції з травми. Вони створюють основу для нашої практичної щотижневої роботи. Кожного тижня люди зустрічаються в робочих групах, щоб показати один одному вправи, які вони розробили протягом тижня і, можливо, вже випробували на практиці, та обговорити їх між собою.

Восьмиричний шлях надає цій діяльності структуру та є джерелом натхнення, щоб не загубитися. На його ґрунті вже Рудольф Штайнер розробив практичні вправи проти нервозності, які можна перетворити на нові форми травматерапії: ховання предметів, зміна почерку, мислення в зворотньому напрямку, зміна поведінки, відмова від малих бажань, прийняття рішень серцем, відмова від зайвої критики.

На першому тижні ми зосереджуємось на правильній думці, коронній чакрі та відмові від критики, навіть відносно самого себе. Сатурн та У, Л, М змалюють теми руху. Наприклад, можна додати до програми скакання в мішках (У), а для правильного мислення може згадатися якась казка, наприклад, Попелюшка, або її частина.

На другому тижні,  правильному судженні, чакра чола, ми вправляємось у прийнятті рішень, а в русі - у сонячних силах, Ау, Д, T. Ми рухаємося так, щоб стати великими. Наприклад, з Ау можна стати деревом, або стрибати на скакалці в формі Т. Для вправ у прийнятті рішень ми шукаємо веселі групові ігри, де потрібно вирішувати, кому передати м'яч, на який стілець сісти, або створюємо власні.

З цієї структури випливають нові тематичні напрямки для практичної роботи від тижня до тижня. Ми систематично працюємо з конституцією в цілому і шукаємо та створюємо вправи, що повертають у життя і зміцнюють частину душі, яка стала периферійною через травму.

Робочий процес:

 • На зустрічах в неділю ми працюємо над темою нового етапу шляху.
 • На наступному тижні ми шукаємо можливості пов'язати тему тижня з вивченим на Конференції з травми та зі своїми власними ідеями для терапії травм.
 • На форумі з травми ми ділимося досвідом та можливо вже щось випробовуємо.
 • На наступній зустрічі ми показуємо в робочих групах різних мов (німецької, англійської, іспанської, російської та української), що ми знайшли та розвиваємо це далі.

Порядок недільних зустрічей:

 

Частина І

  Ми спільно розробляємо вправи для травматерапії.
 
  17:45 ...
Зосередження на темі минулого тижня. Текст Штайнера з евритмією.  
  17:55
Робочі групи: Які ідеї для вправ ми беремо з минулого тижня?  
  18:45
Пленум: Дві-три робочі групи доповідають про свій досвід  
  19:00

Кінець частини І.

 
      Перехід у кімнату зум Восьмиричного Шляху  
  Частина II  

Восьмиричний шлях - прямий ефір з Теодором.

 
  19:15   Налаштування на тему наступного тижня.  
  19:20

Приголосні та голосний звук для цього етапу шляху.  
  19:40

Текст Штайнера з голосним звуком тижня.  
  19:50
  Робочі кімнати: Що говорить мені шлях? Що я пережив сьогодні?  
  20:05   Пленум, повідомлення, запитання.  
  20:15  

Кінець частини ІІ.

 


Перша зустріч 23 квітня

Перша зустріч 23 квітня має інший порядок денний. Частина І призначена для взаємного знайомства та обговорення методів роботи. У частині II ми передаємо основні ідеї щодо восьмеричного шляху, значення приголосних та голосних звуків та того, як вони пов'язані між собою. Крім того, ми випробовуємо деякі основні принципи уважного підходу до евритмії, які становлять основу для роботи над шляхом та для травматерапії.

Форум з травми

Учасники та учасниці підтримують один одного у розробці вправ для травматерапії, обмінюючись думками та знайденим на форумі з травми.

Форум з травми

Умови участі та реєстрації

Кожен може прийняти участь у спільному розвитку вправ для травматерапії, як терапевти, так і постраждалі. Реєстрація відбувається в три етапи:

 1. Ви купуєте груповий курс "Восьмричний шлях" за 120 євро або зі знижкою за 90 євро.*
  Для людей з обмеженим бюджетом є варіант "Самовизначеної ціни". 
 2. Ви маєте матеріали конференції з травми, оскільки ви брали участь у ній з 29 січня по 2 квітня. Або ви можете придбати їх зараз і переглянути доповіді пізніше.
 3. Ви  реєструєтеся тут для участі в спільній розробці вправ для травматерапії. Будемо вам дуже раді.

*Будь ласка, використовуй ту саму електронну адресу для реєстрації, що й для придбання конференції та восьмиричного шляху.
Ми відправимо вам електронний лист для завершення реєстрації.

Пречудово! З нетерпінням чекаємо на вас!

 • Eurythmy4you

  “Висвітлення настільки інтимної езотеричної теми беззастережно потребує певної “облатки“, і ця “обгортка“ дуже добре вдалася! Все цілком дуже вражало у своїй строгій але наскрізь прогрітій правдивості. Особлива подяка за мужність саме так висловлюватись і так ясно і дохідливо демонструвати засоби евритмії”

  У. С. - Квітень 2021

 • Eurythmy4you

  “Ми були на вашому вебінарі кожен день, крім одного разу. Ми обоє надзвичайно задоволені вашою дійсно чудовою роботою. Вам вдалося розпалити наш ентузіазм до евритмії. Дякуємо за все”

  K. і Х.П. - Липень 2020

 • Eurythmy4you

  “Це була прекрасна подорож відкриттів.
  • Ця субота (ТАО), як зірка, в якій все радісно співзвучне. І справді дивовижно, як це освіжає. Супер”

  A.ф.Д. - Липень 2020

Восьмиричний Шлях- Відеокурс

Кожен розділ починається з тексту вправи Гаутами Будди про восьмиричний шлях, яким його можна знайти, наприклад, у Вікіпедії та текст про те, як Рудольф Штайнер на початку 20-го сторіччя сформулював восьмиричний шлях. Крім того, ми сформулювали кожну вправу своїми словами як пропозицію, щоб допомогти вам впоратися з нею самостійно. Ви також знайдете приклади з повсякденного життя, як і на чому займатися.

Восмиричний Шлях
Відеокурс для самоосвіти
Посилання скоро буде

У відео ми спочатку розглядаємо різні аспекти сцени. Потім ми покажемо вам, як ви можете відчути медитативний текст вправи з жестами евритмії голосних і приголосних з багатьох різних сторін і, можливо, несподівано глибоко і складно. Ви також знайдете евритмічне виконання тексту Рудольфа Штайнера як письмові інструкції, щоб ви не залежали від відео.

Вартість: будь-хто, включаючи вас, може дозволити собі курс. Перевірте це, а потім вирішуйте. 
Для людей з обмеженим бюджетом є варіант "Самовизначеної ціни".

Практика Восьмиричного Шляху

Вчення про Восьмиричний Шлях від Гаутами Будди прийшло до нас із VI століття до Різдва Христова. Його можна тлумачити як шлях розвитку восьми щабелів Сил любові.

1. Мислити
2. Вправлятися
3. Говорити
4. Допомагати
5. Врівноважувати
6. Поєднувати
7. Самовідданість

Вправи Восьмиричного Шляху розвивають приспані здібності, за рахунок чого створюються нові можливості для інтелекту, психіки та сталого сприйняття життя. Вирішувати питання життя слід самовідповідально, а відповіді та шляхи за всяких поточних соціальних обставин слід шукати всередині себе. Коли медитуєш, обмірковуєш та проживаєш зміст Восьмиричного Шляху, то крок за кроком працюєш над розвитком своїх душевних і духовних здібностей.

На щаблях Шляху ти розвиваєш себе і змінюєш. Ти крокуєш, ти проходиш його до кінця. Ти та, ти той – Хто Відбувається, разом з усім Світом.

Зв’язок Восьмиричного Шляху із Евритмією

Вправи Восьмиричного Шляху Рудольф Штайнер найменував «Вправи по днях тижня"
За назвами днів (Sonn-Tag, Mond-Tag – Сонця-день*неділя, Місяця-день*понеділок,.. тощо) вказують на зв’язок із якостями планет і тими центрами само-усвідомлення, що також називаються чакрами. І, так як в евритмії жести, через які проживається звук, теж пов'язані із планетарними Силами, то є можливим поєднати вправи по днях тижня із виконанням відповідних евритмічних звуко-жестів.

Вірна думка     Субота     Сатурн            У     Коронна чакра
Вірне судження   Неділя             Сонце           Ау   Лобна чакра
Вірне мовлення   Понеділок      Місяць         Ай   Гортанна чакра
Вірні вчинки   Вівторок        Марс              Е   Серцева чакра
Вірна точка зору   Середа           Меркурій       I   Чакра сонячного сплетіння
Вірне прагнення   Четвер             Юпітер          O   Сакральна чакра
Вірна пам'ять   П'ятниця         Венера           A   Коренева чакра
Належний супокій
  Усі дні   Земля           TAO   Усі чакри


Так от належить кожному щаблю певний голосний звук. 
Отже, кожен ступінь має в собі певну голосну, певну силу серця, яку ви можете відчути та посилити, створюючи евритмічні жести. Ви будете вражені тим, як евритмія може допомогти вам пережити теми шляху з різних точок зору та пов’язати їх із усвідомленням вашого тіла.

Якщо додати, що всі голосні, у свою чергу, пов’язані з певними приголосними, це призведе до особливого поглиблення вашої подорожі з етапами шляху. Так само, як ви зустрічаєте себе з голосними, ви відкриваєте себе світу з приголосними. І ви торкаєтесь секрету, на який натякає Рудольф Штайнер, коли каже, що знадобиться ще 2500 років, перш ніж ми справді зрозуміємо восьмеричний шлях.

Субота     У    
Л, M
Неділя   Ау    T, Д
Понеділок   Ау    Ф, (V-фау)
Вівторок   E    В, С
Середа   I    Б, П, Х
Четвер   O   Ґ, K, Н
Пʼятниця   A    Ц, Хь, Р


Голосними ми сприяємо внутрішньому народженню, а приголосними ми усвідомлено відчуваємо себе у світі. Якщо ми переживаємо це разом, ми повільно прокидаємося все більше і більше в реальності нашого духовного світу. У нас є відчуття, що ми торкаємося чогось важливого і почуваємося все більше й більше вдома. Прибути, відпустити, набратися сили